Koçak, "Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur"

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Koçak mesajında şunları kaydetti; 

"Mustafa Kemal Atatürk 9 Eylül 1923 yılında bağımsızlık aşkı ile;

“…Milletin her sınıf halkından, hatta İslam dünyasının en uzak köşelerinden bana ebedi olarak iftihar duyacağım şekilde gösterilen teveccüh ve itimada layık olabilmek için en mütevazı bir millet ferdi sıfatıyla hayatımım sonuna kadar vatanın hayrına vakfeylemek emeliyle barıştan sonra Halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir fırka kurmak niyetindeyim”.

“Memleketteki sınıflar birbirlerine lazım olan ve birbirlerini tamamlayıcı ve bütünleyici mahiyettedir. Onun için de Halk Fırkası bütün sınıfların haklarını, yükselme sebeplerini ve saadetini sağlamak yolunda çalışmalarda bulunacağına olan inancım tamdır” der ve iki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisini kurar.

Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin önce kurtuluşunu, sonra kuruluşunu gerçekleştiren bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin değişim ve gelişiminin ana kaynağıdır Kuruluşundan itibaren uzun yıllar devleti yönetmiş, köklü reformlar sağlamış, devrimlere imza atmış bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.

Mustafa Kemal ve silah arkadaşları devrimleri yaşama geçirerek, parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkını sağlayarak özgürlüklerin ve demokrasinin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir.

Bugün ülkemiz dışında Müslüman ülkelerin yaşam biçimini ve gelişmişlik düzeylerini, Orta Doğu’daki yıllardır bitmez tükenmez terör, savaş ve insanlık dramlarını gözümüzün önüne getirdiğimizde laik Türkiye Cumhuriyetinin ve Atatürk’ün ülkemize ve ulusumuza sağladığı kazanımların önemini, kıymetini bir kez daha anlıyor ve yaşıyoruz.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri olarak yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal’in devrimci ruhuyla Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini şartlar ne olursa olsun korumaya, yaşatmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partililerin hedefi Cumhuriyetin ve Atatürk’ün aydınlattığı yolda ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Türkiye'yi kucaklayan, halktan, haktan, demokrasiden yana olan, Türkiye'nin sigortası Cumhuriyet Halk Partisi olarak hedefimiz, yolsuzluk, yoksulluk ve adaletsizliğe son vermektir. Hedefimiz, tüm vatandaşlarımızın barış ve kardeşlik içerisinde mutlu bir Türkiye’de yaşamasıdır.

Bugün ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ne kadar zor ve ağır olursa olsun asla umutsuzluk taşımıyoruz. Laik demokratik Cumhuriyetin ışığıyla ve “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” İlkesiyle aydınlık yarınlara ulaşabileceğimizi biliyor ve inanıyoruz.

Bu inanç ve kararlılıkla, partimizin kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr üyelerine, yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner7

banner96

banner85

banner23

banner16

banner84

banner18

banner82

banner19