ALTIN: BULUT’UN İLK YALANI DEĞİL

HALKI KANDIRAN BELEDİYE BAŞKANI

Derince Belediyesi bağımsız Meclis Üyesi Ali İhsan Altın düzenlediği basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde İnsani Gelişme Vakfı tarafından hazırlanan rapor sonucu en kötü ilçe belediyesi olarak gösterilen Derince Belediyesi ile Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a yönelik suçlamalarda bulundu. Başarısızlığın kamufle edilmeye çalışıldığını ifade eden Altın “İNGEV vakfı ile yaptığım görüşmede bu ilçenin gelişmişlik raporu hazırlanırken Derince Belediyesinden faaliyet raporlarını ve performans raporlarını aldıklarını ve değerlendirmelere dahil ettiklerini belirterek belediye başkanın iddia ve yalanlarını boşa çıkarmışlardır. Görünen o ki burada Belediye meclisini ve halkını kandıran bir belediye başkanı vardır” dedi.

KÖTÜ BİR VAZİYETTE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR

Basın açıklamasında gazeteciler ile bir araya gelen Derince bağımsız Meclis üyesi Ali İhsan Altın “Biz daha yıllar önce Derince iyi yönetilmiyor demiştik geldiğimiz noktada ve bugün yaşananlar bizleri haklı çıkarmıştır. Nitekim Türkiye geneli yerel yönetimleri destekleme ve yol göstermeye dönük analiz ve çalışmalar yapan insani gelişme vakfı (İNGEV)’in yaptığı çalışma Derince’mizin ne kadar kötü bir vaziyette olduğunu göstermiştir. Bu kuruluş ülkemizde 28 büyük şehir belediyesi uhdesindeki 161 ilçeyi kapsayan 65 değişken kriter ele alınarak tarafsız bir ölçme ve değerlendirme yapmıştır” dedi.

KAMUOYUNU ALDATMIŞTIR

Sözlerine devam eden Altın “Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut bu araştırmada Derince’nin sonuncu olmasını 3-5 kişilik CHP’nin yaptığı bir siyasi çalışma olarak nitelemiş kendilerinin, Belediyenin 2017 faaliyet raporlarının verilmemesi nedeni ile sonucu gösterildiklerini iddia ederek bu vesile ile başarısızlığını kamufle etmeye çalışarak kamuoyunu aldatmıştır. Nitekim İNGEV vakfı ile yaptığım görüşmede bu ilçenin gelişmişlik raporu hazırlanırken Derince Belediyesinden faaliyet raporlarını ve performans raporlarını aldıklarını ve değerlendirmelere dahilettiklerini belirterek belediye başkanın iddia ve yalanlarını boşa çıkarmışlardır. Görünen o ki burada Belediye meclisini ve halkını kandıran bir belediye başkanı vardır” dedi.

İLK YALANI DEĞİLDİR

“Madem bu vakıf CHP’li ise Kocaeli’nde 1’inci gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP’ye geçti de haberimiz mi yok?” diyerek sözlerine devam eden Altın “ Nitekim bu olay Ali Haydar Bulut’un ilk yalanı değildir. Devlet Planlama Teşkilatının 2004 yılında yaptığı sosyal- ekonomik gelişmişlik sıralamasında Türkiye 3’üncüsü olan dönemin belediye başkanı Ali Altuntaş’ın başarısını billboardlarda ve dergilerde kendi başarısıymış gibi göstermiştir” dedi.

GERİ ÇEVİRMİŞLERDİR

Sözlerine devam eden Altın “Bir diğer konu CHP’nin Ali Haydar Bulut hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına vermiş olduğu suç duyurusunda, mağdur edilen arsa sahiplerinin haklarının iadesi ve zarara uğratılan kamu kaynaklarının hesabının sorulması için atılan bu adım yerinde ve doğru bir adımdır. 6 kardeşin sahip olduğunu bu 16.000 metrekare arsanın sahipleri 5-6 yıldan beri belediye ile görüşme yaparak imara kapalı olan bu arsaların imara açılması yada belediyenin bu alanı kendilerinden almasını talep etmişlerdir. Ne bundan önceki yönetim ne mevcut yönetim ne mevcut yönetim bu sorunu paramız yok alamayız diyerek her defasında geri çevirmişlerdir” dedi.

VİCDANINI RAHATSIZ ETMEDİ Mİ?

“Şimdi Ali Haydar Bulut’a soruyorum” diyen Altın “Bu arsa sahiplerini şahsen tanımanıza rağmen, siz belediye’ ye bir kalem dahi alırken bile kendiniz pazarlık yaparken, neden böyle bir arsayı sahiplerinden almadın da bir başka kişi üzerinde 2,5 milyon belediyenin kasasından fazla vererek alıyorsun? Bu arsa sahiplerinden 5 kişi 350’şer bin lira alıyor iken geri kalan 1 kişi aynı hisseye sahip olmasına rağmen neden 850 bin lira alıyor bu hiç mi vicdanını rahatsız etmedi. Bu nasıl bir ilişkidir” dedi.

ÖZEL ŞİRKETİYMİŞ GİBİ YÖNETİYOR

Altın “Bu durum ile ilgili mağdur kişileri sayın kaymakamımız tarafından da dinlenerek verilecek soruşturma müsaadesi ile adaletin tecellisi içinde sayın kaymakamı da göreve çağırıyorum. Son gündem konusu da Nisan ayı belediye meclis toplantısında Haydar Bulut ile karşılıklı tartışmamızdır. Ben halkımız tarafından seçilmiş bir meclis üyesi olarak vatandaşların arzu ve isteklerini belediyenin eksik gördüğüm yönlerini vermiş olduğum önergelerimle dile getiriyorum, belediye başkanı kendine muhalefet yaptığım için benim yazılı önergelerimi meclis gündemine almamaktadır. Belediye kendine özel şirketiymiş gibi yönetmeye çalışmaktadır” dedi.

DEDİĞİM DEDİK ÇALDIĞIM DÜDÜK ANLAYIŞI

Altın sözlerinin sonunda “Derince istatistiklerde son sıradadır. Aynı kavgacı tutumunu daha önce görev yaptığı dönemde de başka meclis üyesinde yapmıştır. Belediye başkanı aynı bildiğimiz belediye başkanı dediğim dedik çaldığım düdük misali, kendinde biriken kibir ve yüksek egosu ile insanların gönlüne gireceği yerde tepeden bakarak ezmeye ve yönetme çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KORAY 3 yıl önce

HAYDAR BULUTUN KORKULU RÜYASI ALİ İHSAN BEYİ TEBRİK EDERİM

Avatar
DERİNCELİ 3 yıl önce

İHSAN BEY TEK BAŞINA MUHALEFET EDİYOR CHP VE MHPLİLER BİRLEŞSE HAYDAR BU KADAR RAHAT AT KOŞTURABİLİRMİ.

Avatar
hasan 3 yıl önce

Hata yapmak insanlara vergidir, bunu başkalarının üstüne atmak politikadır.

banner96

banner23

banner16

banner84

banner18

banner19