CHP’Lİ KAPLAN: BU HIRSIZLARI, BU NAMUSSUZLARI YENECEĞİZ

CHP’de Kocaeli Milletvekilleri’nin birkaç ay aradan sonra Gebze Bölgesi Basını ile düzenlediği basın toplantısı yine gerildi. Geçtiğimiz aylarda Haydar Akarve Tahsin Tarhan’ın katıldığı basın toplantısında iktidar yanlısı yayınları ile bilinen iki gazete sahibinden biri, “FETÖ’cü” tanımı üzerinden iktidarın adeta avukatlığını üstlenmiş Akar ise sosyal medyadan zehir zemberek eleştiride bulunmuştu. Akar, Gebze’de pazartesi günü tekrarlanan basın toplantısında da o iki gazete sahibinden birinin adını vermeden cezaevinde olduğunu hatırlattı.

Yormaz: Namussuz Kelimesini Geri Alacak mısınız?

Pazartesi günü de www.gebzeyenisozcu.com adlı sitenin ve Anibal adlı derginin sahibi İrfan Yormaz, Hürriyet’in toplantıdaki konuşmasında iktidar erkanına yönelik olarak, “Bu seçime gireceğiz bu hırsızları, bu namussuzları yeneceğiz. Çocuklarımız ve ülke toprakları için bu seçimi alacağız” demesi üzerine “namussuz” kelimesinin yanlış olduğunu, dil sürçmesi olarak algıladığını belirtti. Bu esnada ortam birden gerilirken devreye Yeni Haber Gazetesi’nin sahibi, CHP Gebze Üyesi İsmail Kadı da girip Yormaz’ı haddini bilmemekle itham etti. Yormaz ısrarla “Namussuzluk” ile “Namussuz” kelimesinin aynı anlama gelmediğini izah edip Hürriyet’e o kelimeyi geri alıp almayacağını sorunca toplantı gerdi. Bu arada Yormaz, AKP ile birlikte onunla ittifak halindeki MHP'yi de adeta koruyup kolladı.

Hürriyet: Namussuzluğun Önünü Açan Namussuzdur

Hürriyet özetle, “Kim namussuzluğun önünü açıyorsa, namussuzdur. Siyasetin canı cehenneme. Adaleti, hakkı, hukuku aynı zamanda çocuklarımız için arıyoruz. Kimse kelimeler üzerinden demagoji yapmasın. Onlar (AKP’lileri kast ediyor) ‘Bir kereden bir şey olmaz’ derken neredeydiniz? ‘Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var’ diyen Uğur Işılak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart etkinliği için İzmit’te konser verirken neredeydiniz. Kimse bana namussuzluk kelimesi üzerinden demagoji yapmasın” diye konuştu. Hürriyet’ten sonra aynı konu üzerine kısa bir söz alan CHP İl Başkanı Avukat Cengiz Sarıbay da İrfan Yormaz şahsında Gebze basınını haddini bilmeye davet etti.

Sözümüzü Tabana Ulaştırmakta Zorlanıyoruz

Milletvekili Hürriyet toplantıda yaptığı konuşmada ise Anayasa Komisyonu’nda üye olarak yer aldığını hatırlatıp seçim konularına değindi. İktidarın suni gündemlerle gerçeklerin konuşulmasının önüne geçtiğini kaydeden Hürriyet, “Bu baskı altında sözümüzü tabana ulaştırmakta zorlanıyoruz. Bu anlamda yerel basın ve bu tür basın toplantıları önemli” dedi.

Kazan Kazan İttifakı

Anayasa Komisyonu ve Meclis genel kurulundan geçen kararların milli irade hırsızlığı olduğunu kaydeden Hürriyet, “İttifak kuran AKP ve MHP kendi lehine her türlü ince detayı düşünüp, ‘Kazan kazan’ türü bir sistem oluşturdu” dedi. MHP’nin barajı geçmek, AKP’nin yüzde 50+1’i tutturmak kaygısı olduğunu hatırlatan Hürriyet, “MHP yüzde 3-5 oy alsa dahi kendisinden yüksek oranda oy alan partinin vekilini çalmış, gasp etmiş olacak” diye konuştu.

5.5 Milyon Seçmenin İradesi Yansımayacak

Yüzde 10’luk seçim barajının ittifaka dahil olan partiler için kalktığını ancak tek başına seçime giren bir partinin yüzde 9.9 oy alsa dahi Meclis’e giremeyeceğine, 5.5 milyon seçmenin oyunun siyasette temsil ifadesinin olamayacağına dikkat çeken Hürriyet, “Örneğin bir ilde en yüksek oyu alan milletvekili adayı meclise giremeyecek. İttifak kuran partinin daha az oy alan vekile meclise girebilecek” dedi. Uygulamanın sebep olacakları, ‘Hırsızlık’ diye tanımlayan Hürriyet ayrıca özetle şunlara değindi:

Ben Yaptım Oldu!

“Seçim güvenliğine dair facia düzenlemeler var. Komisyon ve genel kurul kimse görmesin, duymasın diye 19 saat aralıksız çalıştı ve gece yarısı, ‘Ben yaptım oldu’ diye meclisten geçirdiler.

Sopalı Seçim

Sopalı seçim diye dillendirdiğimiz, polis ve jandarma müdahalesi ciddi kavgalara sebep olacak düzenlemelerden söz ediyoruz. Vatandaş, polisi jandarmayı çağırabilecek. Devlet erkini kullanan iktidar, silahların gölgesinde yeniden seçilmesinin önünü açacak. Valilere fazla yetki veriliyor ve AKP İl başkanlarından bile daha çok çalışan valiler var. Bu şekilde Doğu ve Güneydoğu’da seçim güvenliği ciddi anlamda riske atılacak.

FETÖ İle Girdikleri 2010 Referandumu Gibi…

Oy kullanacak seçmenin kütüklerine kadar planlamışlar. Yıllardır aynı sandıkta oy kullanan ailelerin, aynı binanın bireyleri başka sandıklara dağılabilecek. E-devlet üzerinden aynı binada oturduğumuz seçmeni görebiliyor, ölü mü sağ mı anlayabiliyorduk. Bu şekilde seçmen denetimini ortadan kaldıracaklar. Aynı FETÖ ile birlikte girdikleri 2010 referandumunda olduğu gibi. Hatırlarsanız, ‘Ölülere bile oy kullandıracaksınız’ denilmişti.

YSK’nın Referandumda Yasa Çiğnediği İtiraf Edildi!

Mühürsüz oylar geçerli sayılacak. Bu karar ile 16 Nisan referandumunda mühürsüz oyları geçerli sayan Yüksek Seçim Kurulu’nun yasayı çiğnediği de teşhir oldu çünkü o dönem, kanuna rağmen kanuna aykırı karar verdiler. Suç işlediklerini kendileri itiraf etmiş oldu.

Kocaeli’nin Seçmen Pusulasını AKP’li Ömer

Polat’ın FETÖ Sanığı Kardeşi Basacak

Seçimde oylama sonrası pusulaların sağ alt köşesi mühürlenirdi ve bu uygulama, emniyetin emniyeti olurdu. Artık bu uygulama da kaldırılıyor. Her seçimde, seçmen sayısından fazla oy pusulaları yakılmış halde çöplerden çıkıyor. Pusulaları da kendi adamlarına bastırıyorlar. KBB Başdanışmanı Ömer Polat’ın FETÖ’den sorgulanan kardeşine ait CNR’de basılacak.

Millet İradesinin Yumurta Kadar Değeri Yok

Baskıyla, şantajla kimi yerlerde seçmenin oyunun görülmesi dahi istenecek. Mühür zorunluluğu olmadığı için oyun dışarıdan gelip gelmediği belli olmayacak. Mühürsüz oyların geçerli olması da böyle bir mesele. Türkiye’de yumurtalar bile mühürlü. Mühürsüz yumurta ceza sebebidir ancak milletin iradesinin yumurta kadar değeri de yok.

Pusulada Algı Oyunu

Seçim pusulasının geometrik şekillerini bile belirlemişler. İttifak partileri için kocaman bir alan ama tek giren partiler için küçücük yer ayrılmış. Bu da seçmen üzerinde etkili olacak bir algıdır. Pusulada küçük yer ayrılan partinin olduğu yerin kenarına mühür vursanız dahi oy geçersiz sayılacak ama ittifak için ayrılan yerin neresine basarsan bas, oyun geçerli olacak.

Onlarınki Koltuk Bizimki Millet İttifakı

Bu düzenlemeler ile hileyi, hülleyi yasallaştırdıklarını artık ifade ediyorlar. Kul hakkını, millet iradesini umursadıkları yok. Bizler karşımıza gelecek ihtimalleri bilip gardımızı alalım. Sağduyulu vatandaşla ittifak kuralım. Diğerleri koltuk ittifakı kuruyor, biz milletle ittifak kuruyoruz.

Bu Hırsızları, Bu Namussuzları Yeneceğiz

Bu seçime gireceğiz bu hırsızları, bu namussuzları yeneceğiz. Çocuklarımız ve ülke toprakları için bu seçimi alacağız.

Söylemlerimizi Sürdüreceğiz

Kocaeli’nin üç milletvekili olarak genel ve yerel sorunları Meclis’te ısrarla söylüyoruz. Tapu sorunu olan bölgeler var, üç seçimdir vatandaşa verilen sözler tutulmadı. Biz bu konuların da peşini bırakmayacağız. Hangi taşı kaldırsak rant çıkıyor, peşini bırakmayacağız. Bu bölge özellikle yerel seçimler için çok önemli. Söylemlerimizi cesurca söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz.”

Anahtar Kelimeler:
Fatma Hürriyet Kaplan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner7

banner96

banner85

banner23

banner16

banner84

banner18

banner82

banner19