MHP'de 3. Aydın Ünlü dönemi

MHP Kocaeli İl Teşkilatı’nın kongresi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongre saat 12.00’de mehter takımının gösterisiyle başladı. Ardından program saat 13.00’te İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla salonda devam etti. Geçtiğimiz günlerde adaylık açıklamasında bulunan Faruk Bostan’a disipline sevk edildiğine ilişkin tutanak gönderildiği için Bostan kongrede aday olamadı.

ÜNLÜ TEK ADAY

Mevcut Başkan Aydın Ünlü partisinin il kongresinde tek aday olarak girerek tekrar il başkanlığına getirildi. Kongrede 638 il delegesinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Yapılan kongrede 32 asil-32 yedek yönetim kurulu, 7 asil-7 yedek il disiplin kurulu üyesi ve 24 üst kurul delegesi belirlendi. Kongrenin divan başkanlığını Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı yaptı.

GENİŞ KATILIM

Ülke genelinde 41 ilde eş zamanlı olarak yapılan MHP’nin il kongresine başkan Aydın Ünlü diğer partilerin il başkanlarını da davet etti. İl başkanlarından AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin Ankara’daki 3. Olağanüstü büyük kongresinde olduğu için katılım göstermezken, İl başkanlarından sadece DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu  MHP İl kongresine katılım gösterdi. MHP İl Teşkilatının 12. Olağan kongresine MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Eski Milletvekili Kemal Köse, Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEMDER) Başkanı Alpay Hacıoğlu,  Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, ilçe başkanları ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

BAHÇELİ’NİN MESAJI OKUNDU

Program İstiklal Marşı ve Saygı duruşuyla başladı. Ardından başkan Aydın Ünlü’nün konuşmalarından oluşan kısa bir sinevizyon gösterisi katılımcılara izlettirildi.  Ardından Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj partililere okundu. Bahçeli’nin kongre mesajının okunmasından sonra faaliyet raporu katılımcılarla paylaşıldı. Faaliyet raporunun okunmasının ardından mali rapor oylandı ve ibra edildi.

“GELECEĞİN TÜRKİYESİ’Nİ KURACAĞIZ”

Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Taşkın kongrenin ilk konuşmasını gerçekleştirdi. Taşkın konuşmasında, “Bugün bir olmanın günüdür. Bundan sonrada bir olacağımızı ilan etme günüdür. Bu ses başbuğumuzun zindanlardan, tabutlardan çıkarak verdiği sestir. Bu ses şahsi menfaat peşinde koşanların değil dün sahip çıktığı davasına bugünde biat edenlerin sesidir. Bu ses davasını, tüm değerlerin üstünde tutan Ülkü Ocaklarının sesidir. Biz Ülkü Ocakları olarak dün olduğu gibi bugün de yüce Türk Milletine hizmet etmekten onur duymaktayız. Genç nesillerimizi manen donatarak geleceğin güçlü Türkiye’sini kuracağız. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu. 

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDİM”

Taşkın’ın ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sahneye elinde balon tutan çocuklarla çıktı. Ünlü sözlerine dua ederek başladı. Duanın ardından sözlerine devam eden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Cesaretli olmayan hiçbir dava başarılı olamaz. Ülkücüler şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdırlar. Milli namus varlığımızın teminatıdır der Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli.  92 yılında girdiğim siyasi hayatımın belki de en verimli dönümündeyim. Ben size hizmet için geliyorum diyerek bir söz verdim. Ben o protokole oturamayanların sesi olacağım dedim. Başkanlığımdan beri MHP İl Başkanlığının kapısının kapanmadığını gördünüz. Hiçbir ülkücüyü makamımdan kaynaklanan bir güçle ötekileştirmedim” dedi.

“KOCAELİ DİK DURMAYI BAŞARDI”

“Yok sayılmış bir ülkücü hareket vardı” diyen Ünlü, “Bugün Ülkücü hareket devletten hak ettiğini alacaktır. Kongremizi yapıyoruz. 2019 belediye ve genel seçimlerinde MHP’den çıkarabildiği milletvekili, belediye başkanlarının altyapısı burada çıkacaktır. 15 Temmuz sürecine kadar MHP bitti diyenlere rağmen Kocaeli teşkilatlarının büyük çoğunluğu dimdik durmayı bilmiştir. Ben herkesle övünüyorum. Evet çatlak sesler çıktı, baskılar yapıldı. Kendi içinden istifa edenler, kaos görüntüsü vermek isteyenlere rağmen Kocaeli teşkilatı dik durmayı başardı. Çünkü gerçek ülkücüler buradaydı ve her zamanda burada olmaya devam edecektir” dedi.

“BAŞARMAK ZORUNDAYIZ”

Partilileri yanlış yola götürmediğini ve doğru kararlar aldığının altını çizen Ünlü, “Biz kimseye Milliyetçilik, ülkücülük oynatmayacağız dedik. Ülkücü emek verir dedik ama orada burada oturup teşkilata gelmeyenlerin söz hakkı yoktur dedik ve bugünlere geldik. Kafanız dik olsun, ayağınızı sağlam basın. MHP gümbür gümbür geliyor. Hepimiz ülkücüyüz. 15 Temmuz’da ülkeyi kurtaran adamın temsilcileriyiz. Dışarıda oturanlar değil, az gibi gözüken ama özgül ağırlığımızın farkında olan bir siyasi partiyiz. Hak ettiğini alacak Ülkücüler. Önümüzdeki dönem zor olacak.  Etkili Sandık Gönülleri çok önemli. MHP’de parayı verenlerin değil emek verenlerin bir yere geleceği bir yapı kurmanın mücadelesini veriyoruz. Ülkemizin geleceği için birazcık endişemiz varsa başarmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“REFERANDUMDA 184 BİN EVET MHP’LİDEN”

“16 Nisan Referandumunda 184 bin MHP’li evet dedi” diyen Aydın Ünlü, “Bu kayıtlıdır bizde. Biz bunu belgeleyerek genel merkeze gönderdik. Yarın kaç milletvekili çıkaracağımızı bilen bir yapı kurmak zorundayız. Teşkilat burada. Biz olmadan bu teşkilat olmaz diyenlere inat Kocaeli Ülkü Ocakları binasını almış durumda. Önümüzdeki süreçte Gebze ilçe teşkilatımızın binasını alacağız. Her teşkilat kurumsallaşacak. MHP güçlü bir siyasi partidir. Ülkücülere tepeden bakan bir teşkilat değiliz biz. Ülkücüler birbirini kötüleyen değil birbirini motive eden bir yapıyı kuracağız. Tamamen amacım bu. Bir daha size hizmet için geliyorum. Biz milletvekili olmak için değil ülkücülere hizmet için geliyorum. Sabah 9.00’da partideyim. Yine bana gece 02.00’de ulaşacaksınız. Bu partide bana ne görev verilirse yaptım. Her partilimin emrindeyim” diye konuştu.

“FETÖ’NÜN PANZEHİRİ BURADA”

“Artık genel merkezini anlayan bir yapı olacak Kocaeli’de” diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP’nin lideri vardır, genel başkanı yoktur. Bu değiştirilemez. Siyasi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ramazan bayramının ardından yoğun bir eğitim programımız olacak. Bunu başarmak zorundayız. Bunu başarırsak 2019’da sürprize imza atacak. İlçe başkanlarıma güveniyorum. Tek ses bugün ilçe başkanlarım, fitne fesat yok. Ocak teşkilat beraber nice güzel günlere. FETÖ’nün panzehiri burada” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

“ÜLKÜCÜ OLMAK ZOR ZANAAT”

Ünlü’nün ardından söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Kocaeli teşkilatları genel merkezin nezdinde son derece prestij sahibi. Liderini çok iyi anlayan bir teşkilatız biz. Ülke zor durumda. İktidarın bazı hatalarından dolayı artık birçok terör örgütü konuşlanmış vaziyettedir. PKK şehirde eskiden yapılanamamıştı. Ama ihanet süreci dediğimiz dönemde PKK şehirlere indi, bombaları, silahları depoladı. Şu anda PKK değil birçok terör örgütü ülkemizi bölmeye çalışıyor. Bugün ülkücü olmak zor zanaat. Ben hepinizle gurur duyuyorum. Biz yazmadığımız senaryoda oynamayız” dedi.

YÖNETİM KURULU ASİL

Başkan Aydın Ünlü, Erkan Azeri, İzzet Erdem, Hamza Güloğlu, Ercan Bayrak, Tuncay Batı, Gürcan Kolay, Bayram Karaaslan, Havva Köse, Sami Acıkök, Hüseyin Çakıroğlu, Vahap Nuhoğlu, Recep Özcan, Ergül Keskin,  Ali Osman Özkan, Halil Yardım, Mustafa Kayış, Eşref Ayhan Arpacı, Doğan Bekiroğlu, Tamer Aykurt, Yücel Kantar, Coşkun Öztürk, Murat Yılmaz, Süleyman Gökbayrak, Gökmen Türengül, Selman Cici, Ertan Yılmaz, Doğan Ak, Veday Kuru, Yaşar Arslan, Cemal Elinegüven, Fatih Demir ve Ali Sayar.

İL DİSİPLİN KURULU ASİL

M. Yılmaz Çakıroğlu, Atabey Yalçıntaş, Sevil Erdem, Davut Aslan, Ümit Aydoğdu, Sinan Pehlivan ve Ömer Kaymak.

ÜST KURUL DELEGELERİ ASİL

Aydın Ünlü, Erkan Azeri, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Ahmet Yalçınöz, Ahmet Ferit Taşdemir, Zeki Gürsu, Murat Kalender, Kemal Köse, Muzaffer Sayıcı, Melikşah Taşkın, Zeki Omurca, Bilal Çakır, Adem Emre Aygün, Çetin Öksüz, Hamza Güloğlu, Tuncay Batı, Sami Acıkök, Mahir Demirayak, Erdal Kabaca, Polat Ağralı, İsmail Okumuş, Mehmet Doğan, Benal Ünlü.

Anahtar Kelimeler:
Aydın ünlüMhp
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner7

banner85

banner16

banner96

banner84

banner18

banner82

banner19