Tuna: Çocuklarım ben ilçe başkanıyım  diye belediyede çalışmıyor!

Üç çocuk babası olan ilçe başkanı Ramazan Tuna’nın oğlu Orhan Tuna on üç yıla yakın süreden beri Körfez Belediyesi’nde çalışıyor. Diğer oğlu Faruk Tuna ise geçtiğimiz ay Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı. Evli olan kızı Fatma Keser ise iki yılı aşkın süreden beri Hereke İpek Halı Öğretici olarak Komek bünyesinde çalışmakta.

Üç çocuğunun belediye bünyesinde çalışmasından ötürü eleştirilen ve hakkında çıkan haberlere gazetemize aracılığıyla cevap veren ilçe başkanı Ramazan Tuna şunları söyledi:

“Benim üç çocuğumun belediye bünyesinde çalışmasının ilçe başkanlığımla alakalı hiçbir sebebi yok. Oğlum Orhan Tuna, 13 yıl önce Körfez Belediyesi’nde işe başlarken ben ilçe başkanı değildim. Küçük oğlum Faruk Tuna 15 yıllık Kağıtsporlu güreşçi, bunun Kağıtsporda işe başlaması kadar çok doğal ne olabilir ki? Büyükşehir’de asgari ücretle çalışıyor.

VATANDAŞIMLA DA İLGİLENİRİM

Kızım Fatma ise evli İpek Halı Öğreticisi. Alanında çok usta ve başarılı bir öğretici. Komek bünyesinde çalışıyor. Yani hepsi branşlarında başarılı ve ustalar, belediye başkanlarımız da uygun gördükleri için işe almışlar. Ben ilçe başkanı olarak kapıma gelen her vatandaşla ilgilenirim, bunu herkes bilir. Hani yazıldığı gibi sadece çocuklarına çalışan, onları işe sokan, vatandaşla ilgilenmeyen bir ilçe başkanı değilim.

'ASLA TENEZZÜL ETMEM'

Buradan şunu da özellikle belirtmek isterim ki; Ben ilçe başkanı olduktan sonra ne bir şirket kurdum, ne bir iş aldım. Emekliyim, zamanımı partime adayarak hiçbir ticari ilişkide bulunmadım. Belediye başkanlarımız çocuklarımı kendi değerlendirmiştir ve işlerini de layıkıyla yapıyorlar. Benim çocuklarımın çalışması neden suçmuş gibi yazılıyor, çiziliyor bunu da anlamış değilim. Sonuçta bizler de insanız. Çocuklarımın belediyede çalışması branşlarının dışında hak etmemiş veya kayırmalarla olan bir şey değil. Zaten böyle şeylere ben tenezzül etmem ve tenezzülde ettirmezler. Ayrıca kızım ile büyük oğlum AK Parti kademelerinde siyasetin içinde olan insanlar.”

banner96

banner23

banner16

banner84

banner18

banner19