Allak: Ticaretteki başarımı, siyasette de göstereceğim

İlimizin en genç siyasi ilçe başkanı olan Gelecek Partisi Körfez İlçe Başkanı Musa Allak, “Ticaretteki başarımı, siyasette de göstereceğim. Herkes bir gün Gelecek Partili olacak” diyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Röportaj: Ümit RENDE

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi Körfez İlçe Başkanı Musa Allak ile yaptığımız söyleşide kendisi gazetemize gayet samimi ve bir o kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Gelecek Partisi yakın zamanda kuruldu. Körfez’de kurucu başkanlık görevini üstlenen Fırat Türker, şartlı olarak aldığı bu görevi geçtiğimiz günlerde ilçe yönetim kurulu üyesi olan Musa Allak’a devretti.

Musa Allak 1993 doğumlu.

Yani 28 yaşında genç bir siyasetçi.

Ve siyasi geçmişi olmayan, aktif siyasete Gelecek Partisi’nde başlayan bir isim.

Ancak Körfez’in tanınmış ailelerinden Allak Ailesi’nin bir ferdi.

Babası İsrafil Allak 1970 yılından beri inşaat sektöründe Körfez’de faaliyet gösteriyor.

Aslen Ağrılı Allak.

Körfez ilçesi de Ağrılıların yoğun olarak yaşadığı bir ilçe olup, Allak ailesi de hemşehrileri nezdinde oldukça sevilen ve sayılan bir aile.

Genç yaşına rağmen ticarette bugüne kadar başarılarıyla anılan Musa Allak, ticaretteki başarısını siyasette de göstermek istiyor.

Aldığı yükümlülüğü yerine getirmesini bilen, heyecanlı ve bir o kadar güler yüzlü bir insan olan Musa Allak, ülkenin geleceği için Gelecek Partisi’nde siyasete başladığını ve genel başkanlarının siyasi tecrübesi ile ülkenin başına geleceğini vurgulayarak, ‘Bir gün herkes Gelecek Partili’ olacak diyor.

Asla koltuk sevdalısı olmadığını söyleyen Allak, “Amacım sadece partimizin Körfez’deki bayrağını en iyi noktaya taşımaktır. Ve bunun için çok çalışacağız” diye konuştu…

Aktif siyasete ilk kez Gelecek Partisi’nde başladınız. Siyasete girme amacınız nedir ve neden Gelecek Partisi’ni tercih ettiniz?

Siyasette daha önce bir geçmişim yok. Fırat Türker benim çok sevdiğim ve değer verdiğim bir ağabeyim. Kendisi bana geldiğinde ‘Seni yanımda görmek istiyorum’ dediğinde hiç tereddüt etmeden ben de onunla Gelecek Partisi’nde aktif siyasete başlama kararı aldım. Tabi sadece Fırat Türker’in isteğiyle değil, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun dürüst, çalışkan, düşünceleri, fikirleri ve en önemlisi geleceğe güvenle bakılan tek lider olduğunu gördüğüm için Gelecek Partisi’nde siyasete başlama kararı aldım.

Fırat Türker’den ilçe başkanlığını devir aldıktan sonra yönetimde bir sorun oldu mu? Ve ilçe kongreniz ne zaman yapılacak?

Fırat Türker’den başkanlığı devir aldıktan sonra aynı yönetimimiz devam ediyor. Her hangi sorun da söz konusu değil. Keza Fırat Bey’de yine yönetimimizde zaten. İlçe kongremizi de Mart ayının sonuna doğru yapmayı planlıyoruz. Şu an için tek aday olarak çıkacağım gözüküyor; fakat aday çıkacak arkadaşım olursa da saygı duyarım.

İlçe başkanlığı görevini teslim aldıktan sonra neler yaptınız?

Ben zaten ilçe başkanı olmadan önce ilçe yönetim kurulu üyesiydim. İlçe başkanımız ile zaten resmi kurumlar ve STK’lar olsun bir takım ziyaretlerde bulunmuştuk. İlçe başkanlığı görevini almamdan çok zaman geçmedi. Haftalık toplantılarımızı aralıksız devam ettiriyor, keza 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecileri ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerine başladık ve bu ziyaretlere devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi Pandemi sürecinde olduğumuzdan ötürü istediğimiz gibi ziyaretler de gerçekleştiremiyoruz. Ama partimizin Körfez’de en iyi yere gelmesi için ekibimizle birlikte bu yola çıktık. Önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planladığımız projelerle Körfez’de Gelecek Partisi’nin ağırlığını ve varlığını hissettireceğiz.

Körfez İlçedeki diğer siyasi partilerin çalışmalarını takip ediyor musunuz?

Evet, tüm siyasi partilerin çalışmalarını basından takip ediyorum. Tabi benim diğer siyasi partilerin çalışmalarından çok kendi partim adına yapacağım çalışmalar ilgilendiriyor. Biz yola Körfez’de Gelecek Partisi’nin iktidar olması için çıktık. Allah’ın izniyle, toplumun Genel Başkanımıza olan teveccühü ve bizim de Körfez ilçe teşkilatı olarak yapacağımız çalışmalar neticesinde Körfez’de Gelecek Partisi’nin bayrağını en üst noktaya taşıyacağız.

Gelecek Partisi ile Deva Partisi yakın zamanda kurulan iki yeni parti. Sizce insanlar değişim istiyor mu? Ve değişim olursa Gelecek’ten mi yoksa Deva’dan yana mı olurlar?

İnsanların çoğunluğu bir değişim istiyor. Ekonomi insanların en büyük sıkıntısı. Ben yıllardır ticaretle uğraşıyorum. Üç sektörde faaliyet gösteriyorum. Hani Gelecek Partisi’nde siyaset yapıp da mevcut iktidarı kötülemek için söylemiyorum; fakat insanlar gerçekten çok zor durumda. Bunun sorumlusu da mevcut iktidardır. Bugün seçim olsun, mevcut iktidar sandıkta çok büyük darbe görür. Biz sokakta vatandaşla bire bir görüşen bir partiyiz. Durum hiç iç açıcı değil. İnsanlar umut ışığı olacak geleceğimize yön verecek bir parti istiyor. Bizim partimizde alevisi, sünnisi, lazı, çerkezi, kürdü, türkü, vs. her kesimden insan mevcut. Ve partimize insanların bakış açısı da son derece olumlu. Tabanımızda her insan var. Ve zaten biz insan ayrımı yapan parti değiliz. Biz insanların ortak noktasıyız. Herkes bir gün Gelecek Partili olacak inşallah. Genel Başkanımızın Başbakanlık yapması ve halk nezdinde sempatik bir insan olma görünümü Gelecek Partisi’nin halk nezdinde daha fazla ilgi gösterilen bir parti olacağını düşünmekteyim. Tecrübesi ile Genel Başkanımız inşallah en başarılı lider olacaktır.

Sizce Körfez ilçenin öncelikli sorunları nedir? Belediye başkanının çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Bir kere Körfez ilçemizin en büyük sorunu alt y apı sorunudur. Şiddetli yağışlarda Körfez’imizin hali ortada. Hava kirliliği, keza çarpık kentleşme konusunda sıkıntılar var. Depreme uygun olmayan çok sayıda binamız var.

Belediye başkanının çalışmalarını nasıl buluyorum sorusuna ise şu şekilde yanıt vermek istiyorum; ‘Belediye başkanı maalesef önce ki hatta bir önceki belediye başkanının bırakmış olduğu yarım kalan projeleri yapmaya çalışıyor. Yani kendisinin daha gözle görülür bir başarılı projesini görmedik. Sürekli önce ki belediye başkanlarının çalışmalarını sürdürüyor. Halkın da mevcut belediye yönetiminden çok memnun olmadığını görüyorum.’

Kocaeli’nin en genç ilçe başkanı oldunuz. Bu nasıl bir duygu?

‘Herkes kalbinin ekmeğini yer’ diye bir söz var. Biz de kalbimizin ekmeğini yiyoruz diye düşünüyorum. Normalde biz bu oluşuma girdiğimizde beni zaten başkan olarak düşünüyorlardı. Fırat Başkanımız kurucu başkan olarak başladı ve şartlı olarak başladığı ilçe başkanlığı görevini daha sonra bana devretti. Kendisi işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevini yoğun bir şekilde icra etti. Benim genç olmam ve siyasete ilk kez girmem tecrübesiz olduğum anlamına gelmez. Ben ticarette üç sektörü başarıyla sürdüren bir insanım. Ticaret, belki siyasetle aynı kulvarda olan dallar değil ama ben ticaretteki başarımı siyasette de göstereceğim. İnsanlar artık genç yüzler, yeni nesil dediğimiz insanları görmek istiyor. Ama şunu da özellikle belirtmek isterim; Benim ailem 1970 yılından beri Körfez ilçesinde. Babam 1970’den beri Körfez’de ticaretle uğraşıyor. Tanınmayan bir aile değiliz. Tabi ki de eksikliklerim olabilir fakat ben ilçe başkanlığı görevimde başarımı ortaya koyacağım.

Siyasetteki hedefiniz nedir?

Bizim tek hedefimiz var; o da Körfez Belediyesini almak. Şunu özellikle belirtmek isterim; benim koltuk sevdam yok. Hani ilce başkanı olayım, olmayayım çok önemli değil. Partimiz başarısı olsun ben çay da dağıtırım partimde. Kim ilçe başkanı olursa olsun sonuna kadar yanında olurum.

Yönetim kurulunuzda hiç bayan olmaması dikkat çekiyor ve bu yönde eleştiriler var. Bu konuya ne diyeceksiniz? Neden partinizde bayan yönetici yok?

Şu an ki yönetim Fırat Türker tarafından belirlendi. Doğrudur, yönetimimizde hiç bayan yok. Bu konuda da eleştiriler aldık. Ama biz mevcut yönetimimizle epey yok aldık. Ancak yakın zamanda gerçekleşecek olan ilçe kongremizde, şayet ben başkan seçilirsem eğer yönetimimize kesinlikle birkaç bayan yönetici de alacağım.

Şu an teşkilatta eksik kalan bir birim var mı?

Sadece mahalle başkanlarımız tamamlanmadı. Onun haricinde teşkilatımızda bir eksilik yok. Kadın Kolları Başkanımız Kumru Ateş, Gençlik Kolları Başkanı ise Serkan Meydan. Mahalle başkanlarımızı oluşturduktan sonra köydeki temsilcililerimizi belirleyeceğiz.

Musa Allak kimdir?

1993 Ağrı doğumlu olan Musa Allak 2003’ten beri Körfez ilçesinde ikamet etmekte. Evli ve 2 çocuk babası olan Allak, ticaretle uğraşıyor. İnşaat, otomotiv ve iletişim sektöründe faaliyet gösteren Musa Allak aktif siyasete ilk kez Gelecek Partisi’nde başladı.

18 Oca 2021 - 12:05 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gündem Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gündem Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gündem Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gündem Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.

05

yukarı hereke - genel başkanı düzgün kendisi on numara olan ilçe başkanı inşAllah tüm dilekleri kabul olur değerli hemşerimizin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ocak 12:05
04

Patnoslu - Değerli hemşerhimizin sonun kadar yanındayız.Allah yardımcısı olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ocak 12:05
03

Körfezli - inaşAllah gösterirsin ama bu ekiple zor kardeş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ocak 12:05
02

Metin - Yakışıklı kardeşim benim çıkmış olduğun yolsa başarıların hep daim olur inşAllah.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ocak 12:05
01

Ağrılı - MaşAllah sübhanAllah bunuda başarıyla yapacağına inanıyorum Rabbim yolunu açık etsin inşAllah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Ocak 12:05