CHP’de ilk aday Emel Kabataş oldu

10 YÖNETİCİ BIRAKTI

CHP Karamürsel İlçe Örgütü, 2021’in son dönemlerinde hareketli günler yaşadı. Yönetim kurulunda yer alan 10 isim, Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü’ye tepki göstererek görevlerinden istifa etti. Anıl Aksu, Recep Küçük, Seçkin Turan, Gülseli Özalp, Şeyda Kalaycıoğlu, Murat Engindeniz, Gürsel Öztürk, Feryal Denizel, Volkan Özdinç ve Cengiz Can, istifa dilekçelerinde gerekçe olarak Suat Ülkü’nün çalışmamasını gösterdi. Bu gelişme ile birlikte CHP Karamürsel İlçe Yönetimi düştü.

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Karamürsel’deki istifaların ardından İl Başkanı Harun Yıldızlı “Seçimden önce Karamürsel İlçe Başkanlığı için geçici bir kurul oluşturacağız. Geçici kurul ise 4 Ocak Salı günü netleşir” ifadelerini kullandı. Olağanüstü kongreye gidecek olan CHP Karamürsel’de seçim tarihi henüz belli değil. Ancak ilk başkan adayı, resmen ortaya çıktı. Karamürsel Belediye Meclis Üyesi Emel Kabataş, kongrede aday olduğunu kamuoyu ve partililere duyurdu.

KRİTİK BİR SÜREÇTEYİZ

Gazetemize özel açıklama yapan Emel Kabataş, “Yaşanan süreç bana ilçe başkanlığında görev alma sorumluluğunu yükledi. Birleştirici güç olarak çıktığım bu yolda yalnız olmadığımı, delegemizin desteğinin, üyelerimizin inanç ve sevgisinin yanımda olduğunu biliyorum. Ayrıştıran değil birleştiren olarak çıktım yola. Bir ve beraber olmamız gerektiği noktada biz sosyal demokratlar tek yumruk olmayı biliriz. Bu inançla aday oldum” dedi.

YÖNETİM ÇALIŞMALARI

Adaylığı ile ilgili önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir açıklama yapacağını belirten Emel Kabataş yönetim kurulu listesi ile ilgili olarak da, “Oluşturacağım yönetim listesi henüz netleşmedi. Bu konuda titiz bir çalışma yürütüyorum. Yönetim listesinde yer alacak isimler için en doğru yolu izlemeye çalışacağım. Elimizi taşın altına koyduk. CHP’yi Karamürsel’de yine layık olduğu yere getirecek bir yönetim listemiz olacak” ifadelerini kullandı.

SUAT ÜLKÜ ADAY MI?

Emel Kabataş ilk aday olarak ortaya çıkarken, yönetimindeki istifalar nedeni ile Karamürsel İlçe Başkanlığı görevi düşen Suat Ülkü’nün de yeniden aday olacağı parti kulislerinde konuşuluyordu. Ancak Ülkü bu iddiaları kesin bir dille reddetti ve “Aday değilim. Başka bir açıklama yapmak istemiyorum” diye konuştu.

- Gündem Kocaeli, Politika bölümünde yayınlandı
https://www.gundemkocaeli.com.tr/haber/9004641/chpde-ilk-aday-emel-kabatas-oldu